Cilt ve Saç Mezoterapisi

Mezoterapi cildin yada saçın ihtiyacı olan maddeleri hayluronik asid, vitaminler, mineraller, enzim, koenzimler, peptidler aminoasitler ve ilaçlardan oluşan karışımların derinin içine iğneyle enjekte edildiği bir yöntemdir. Birçok amaçla uygulama yapılabilmektedir. Cildimize sürülen maddelerin emilimlerinin az olduğu bilinmektedir. Mezoterapi ihtiyaç duyulan maddeleri direk deri içerisine enjekte edildiğinden amaçlanan hedefe kısa sürede ulaşılmaktadır.

Lifting , cildin gerginliğini artırmak, ince kırışıklıkları (mimikle oluşanlar hariç) azaltmak, gözenekleri azaltmak, cilt hasarlarını onarmak, nemi dengelemek, lekeleri azaltmak, cildin sıkılığını ve elastikiyetini artırmak amacı ile uygulama yapılmaktadır. Mezoterapi uygulamalarında temel amaç cildin yıllar içerisinde kaybettiği maddeleri kısa sürede yeniden kazandırmaktır.

Uygulama sonrası immun sistem ve kollajen üretimi uyarılır, cildin yenilenmesi hızlanır, parlak ve canlı bir görünüm sağlanır.

Mezoterapinin en yaygın alanlarından biri de saç canlandırma ve geliştirme amacı ile yapılan uygulamadır.

Yine aynı prensiple saçın ihtiyacı olan vitamin, minerallerin saç derisine enjekte edilmesi prensibine dayanır.

Uygulama 20-30 dakika sürmekte ve seans aralıkları ve sayıları amaca ve uygulama yapılacak kişiye göre değişmektedir. Birkaç seanstan 8-10 seansa kadar yapılabilmektedir. Seans aralıkları haftada bir ya da amaca göre 3 haftada bir de olabilmektedir.

Mezoterapi amaca göre her yaşta uygulanabilir ancak amaç lifting etkisi ise daha çok 40 yaşların başlarından itibaren uygulama yapılabilir. Etki PRP deki gibi geçici zamanlı değildir. Oluşturulan etkinin devamı için aralıklarla destek seanslar uygulanmalıdır.

PRP ile birlikte yapıldığında sonuçlar daha başarılı ve yüz güldürücüdür.

City Hospital Mersin