Çizgilerden Kurtulmak

Nazolabial ve Marionette Dolgusu

Nasolabial ve Marionette Dolgusu

Dolgu denince aklımıza direk yüzümüzdeki çizgiler gelmekte. Özellikle burundan dudağa inen (nasolabial) oluk ve ağızdan çeneye (marionette) inen mutsuzluk çizgileri herkesin ortak sorunu halinde.

Burundan dudağa inen nazolabial oluk çocukluk yaşlarında bile olan, olması gereken yumuşak bir kıvrımdır. Aslında nazolabial oluk bel oyuntusu gibi olmazsa olmaz vücut kavislerimizden biridir. Bu güzellik oluğu zaman içerisinde gülmeye bağlı olarak keskinleşerek  deride çökmelere sebep olabilmektedir. Bu durum dışında direk bu alanın doldurulması gerekli olmayan bir girişimdir.

Ağız etrafından çeneye inen mutsuzluk çizgileri 40 yaş civarında oluşmaya başlar ve yüzümüzdeki sarkmalarla ilk tanıştığımız evrede fark edilir.

Bazen yüzdeki çizgileri yok etmek yüzü bütün olarak değerlendirdiğimizde katkı yerine karşımıza sorun olarak gelebilmektedir. O halde sadece çizgilerden kurtulmak genç görünmek için yeterli değildir.

Genç ve Dinamik Görünüm

Son yıllarda dolgularda ki gelişim ve bakış açımızda ki gelişme çizgilerden daha çok yüzün bütünüyle ilgilenmektedir.

Önemli olan genç ve dinamik görünümdür…

Aynada yüzünüzü genel olarak değerlendirdiğinizde sorunu nasıl tanımlıyorsunuz önemli olan bu. Genel olarak hastalarımız sorunu 4 başlıkta tanımlamaktadır.

  • Kızgın
  • Yorgun
  • Mutsuz
  • Sarkmış

Asıl kurtulmamız gereken sorunun bunlardan biri ya da birkaçı olduğunu bilmeliyiz. Hedefimiz daha dinamik daha genç ve daha feminen ya da maskülen bir görüntü sağlamak olmalıdır.

Doktorunuz tarafından yapılacak konsultasyonda öncelikle yıllar içerisinde eriyen yağ yastıklarınız tespit edilmeli ve bu doğrultuda dolgu tedavisi uygulanmalıdır.

çene dolgusu

Çene ve Dudak Dolgusu

Şakak, elmacık, gözaltı, çene arka köşesi ve çene yanlarında bulunan yağ yastığı erimeleri yorgun mutsuz görünüme ve deri sarkmalarına en çok sebep olan durumdur.

Yüzü dinamik görüntüye kavuşturmak için kullandığımız hyaluronik asid dolguları yüzü şişiren büyüten dolgular değildir. 1 ml dolgunun yarım çay kaşığı büyüklüğünde olduğu düşünülürse şişirme fikrinin ne kadar yanlış olduğu anlaşılabilir.

Hyaluronik asid dolgularını kullanarak uyguladığımız elmacık dolgusu, gözaltı ışık dolgusu, şakak dolgusu, çene dolgusu, jawline dolgusu çökmeleri azaltan, bu alanlarını onaran ve yüzü eski dinamik haline getiren dolgulardır.

Dolgular konuşurken konuşulmazsa olmaz bölge tabi ki dudaklardır.

Dudak dolgusu mutluluktur…

Her kadının hayalidir dolgun dudaklara sahip olmak…

Bazı dudak yapıları dolgunlaştığında direk öne büyüme eğilimindedir ki bu dudaklar dolgunlaşınca ördek dudak tabir edilen hale gelebilir. Bu tip dudaklar yandan bakıldığında rahatsız edici bir görünümde olmaktadır.  Bu sebeplerden dolayı her dudak dolgu yapımına uygun değildir.

Güzel dudak büyüklükle ilgili değildir.

En güzel dudak yüzünüzle uyumlu olan dudaktır.

Resimlerde gördüğünüz dudağı hayal etmek yerine aynada gördüğünüz dudağı iyi hale getirmeye çalışmak sizi daha mutlu kılacaktır.

İyi bir dudak dolgusu birkaç aşamada yapılan uygulama ile oluşmaktadır.

Unutulmamalıdır ki; Dudak dolgusunda doğal görünüm uygulanan teknik ve dolgunun kalitesi ile oluşmaktadır.

dudak dolgusu

Dudak Dolgusu

Hastanemizden dolgu, botoks, mezoterapi, PRP doktorlar tarafından uygulanan işlemlerle ilgili görüşme ve bilgilenme randevusu alabilirsiniz..

Yüzünüzün ışığı solmasın…

Dr. Abbas TAŞDEMİR